15 TEMMUZ ŞEHİTLERİMİZİ RAHMET, GAZİLERİMİZİ MİNNETLE ANIYORUZ...

Ülkemiz 15 Temmuz 2016 tarihinde hain bir darbe girişimiyle karşı karşıya kalmış ve Yüce Türk Milletinin can siperane mücadelesi ile bu hain girişim hedefine ulaşamadan bastırılmıştır.

                Ülkemiz 15 Temmuz 2016 tarihinde hain bir  darbe girişimiyle karşı karşıya kalmış ve  Yüce Türk Milletinin can siperane mücadelesi ile bu hain girişim hedefine ulaşamadan bastırılmıştır.
                Tarih boyunca vatan söz konusu olduğunda ‘’Ölürsek Şehit, Kalırsak Gazi Oluruz’’  ilkesiyle cepheden cepheye koşarak destanlar yazan Türk Milleti son destanını 15 Temmuz’u 16 Temmuz’a bağlayan gece yazmıştır.  Bu destan ki tankların önüne gözünü kırpmadan yatan, sonunda şehit olacağını bilse de Komutanının emrini yerine getirerek şahadete yürüyen Ömer Halis Demirler gibi kahramanların kanı ile yazılmıştır.
                15 Temmuz Türk Milletinin birlik ve beraberlik içerisinde yeniden diriliş ve yükselişinin başladığı gündür. Bu  destansı diriliş için 249 vatan evladı Şehit, 2 bin 193 vatan evladı Gazi olmuştur. Kahramanlıkları tarih boyunca hatırlanacak olan Şehitlerimizin  aziz hatıraları önünde saygıyla eğilerek Şehitlerimizi rahmet, Gazilerimizi minnetle anıyoruz.   
Kayıt: 14.7.2017
Güncelleme:14.7.2017
Paylaş


WS05