18 ARALIK ULUSLARARASI GÖÇMENLER GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI

18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen etkinliklerle kutlandı.

Ankara Gölbasi Vali Galip Demirel Vilayetler Evi’nde gerçeklestirilen etkinlikte, resepsiyon ve fotograf sergisi düzenlendi. Resepsiyona Içisleri Bakanligi Müstesar Yardimcisi Sayin Enver Salihoglu’nun yani sira çesitli kamu kurumlarinin üst düzey yöneticileri, Türkiye’nin çesitli illerinden valiler, vali yardimcilari ve “düzenli göçmen, sartli mülteci ve siginmaci” konumundaki her yas grubundan göçmenler ile göç ve göçmenlikle ilgili ulusal, uluslararasi resmi kuruluslarin ve sivil toplum kuruluslarinin temsilcileri katildi.

Içisleri Bakanligi Müstesar Yardimcisi Sayin Enver Salihoglu ve Göç Idaresi Genel Müdürü Sayin Atilla Toros’un konusmalarinin ardindan “Her Göç Bir Hikayedir” konulu fotograf sergisinin açilisi yapildi. Serginin ardindan Türkiye genelinde çesitli il valilik, ilçe kaymakamliklarini ve çesitli üniversiteleri temsilen kurulan stantlarda gerçeklestirilen göçmenlerle tanisma etkinligi standlari gezildi.

Göçmenlerin yasamlari ve sorunlari konusunda bir farkindalik olusturma amaciyla uluslararasi düzeyde çesitli etkinliklere sahne olan bu özel gün, Göç Idaresi Genel Müdürlügünce resmi olarak ikinci kez kutlandi.
Kayıt: 18.12.2015
Güncelleme:6.1.2016
Paylaş


WS05