DERİNKUYU İLÇEMİZDEKİ SURİYELİ AİLELERE ZİYARET

İl Göç İdaresi Müdürümüz Ömer TAŞÇI, Geçici Koruma Çalışma Grubu Başkanı Halil İbrahim ÇAYIROĞLU ile birlikte Derinkuyu İlçemizdeki Suriyeli aileleri evlerinde ziyaret etti.

              İl Göç İdaresi Müdürümüz Ömer TAŞÇI, Geçici Koruma Çalışma Grubu Başkanı Halil İbrahim ÇAYIROĞLU ve Esentepe Mahallesi Muhtarı Osman VAROL ile birlikte Derinkuyu İlçemizdeki Suriyeli aileleri evlerinde ziyaret etti. 
             Nevşehir Derinkuyu İlçemizde yaşayan Suriyeli aileleri ziyaret eden İl Müdürlüğümüz heyeti  ziyaretler esnasında ihtiyaç sahibi Suriyelilerin sorun ve sıkıntılarını birinci ağızdan dinleyerek varsa sorunların çözülmesi noktasında gerekli çalışmaları yapmak üzere bilgi notları alan Müdürlüğümüz heyeti ; Devletimizin katkılarıyla huzurlu bir ortamda insana yakışır hizmet alarak yaşamlarını sürdürdükleri, kendileriyle de görüştüğümüzde hiçbir şikayetlerinin olmadığını gördüklerini söyledi. 
             Gerçekleşen ziyaretler esnasında Suriyeli aileler; “Türkiye Cumhuriyetinin kendilerine verdiği destekten memnuniyet duyduklarını ayrıca zaman zaman kendilerine gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerde yalnız olmadıklarını ve her zaman çalabilecek kapılarının olduğunu hissettiklerini ve mutluluklarını belirttiler. Çocukların eğitimi hakkında da bilgi alan İl Müdürümüz Ömer TAŞÇI, “Bu çocukları kendi çocuklarımız gibi yetiştireceğiz. Hem Türkçeyi iyi öğrenecekler, hem bir beceri kazanacaklar. Onlar artık bizim de çocuklarımız. Bu çocuklar hem Türkiye’ye hem Suriye’ye hem de bölgelerine ileride barış ve huzur geldiği zaman çok önemli görevler üstlenecekler. Buna inanıyoruz” dedi.Ziyaretler karşılıklı hayır dualar ile son buldu.
Kayıt: 9.8.2017
Güncelleme:9.8.2017
Paylaş


WS05