GEÇİCİ KORUMA ALTINDAKİ SURİYELİLERE YARDIM SAĞLANMASI İÇİN DESTEK PROJESİ

Ülkemizde Geçici Koruma kapsamında ikamet eden Suriye uyruklu şahıslara yönelik Avrupa Birliği tarafından finanse edilen..

        Ülkemizde Geçici Koruma kapsamında ikamet eden Suriye uyruklu şahıslara yönelik Avrupa Birliği tarafından finanse edilen "Geçici Koruma Kapsamındaki Suriyelilere Yardım Sağlanması İçin Türkiye'ye Destek Projesi" kapsamında İl Göç İdaresi Müdürlükleri aracılığıyla Türkiye genelinde 28/02/2017 tarihine kadar 120 adet akülü tekerlekli sandalye dağıtımı yapılacağı belirtilmiş ve söz konusu proje kapsamında ilimize 4 adet akülü tekerlekli sandalye kotası verilmiştir. Müdürlüğümğüz tarafından yapılan araştırma ve çalışmalar neticesinde Janan BERİ, Jouma ARABKHALİL,Yusuf HAMŞU ve Saba BEDDUR isimli Suriye Uyruklu şahısların akülü tekerlekli sandalyeye ihtiyaç duydukları tespit edilmiştir.
       Söz konusu proje ile İlimizde bulunan Suriyeli sığınmacılara akülü tekerlekli sandalye dağıtım törenine; İlimiz Valisi İlhami AKTAŞ, Nevşehir Göç İdaresi Müdürü Ömer TAŞÇI, göç idaresi personelleri, akülü sandalye alacak olan engelli Suriyeli sığınmacılar ve basım mensupları katıldı. Düzenlenen Törende Vali AKTAŞ, engelli Suriyeli sığınmacılarla tek tek ilgilendi istek ve taleplerini dinledi onlarla bir süre sohbet etti. Vali AKTAŞ, konuşmasında, “Bu tekerlekli sandalyelerin sizlerin günlük yaşamanızın daha kolay hale getirecek olup, Türkiye Cumhuriyetinin Sayın Cumhurbaşkanımızın sizlere hediyesidir, bu hediyeyi sizlere vermekten mutluluk duyuyoruz, bundan sonraki hayatınızda sağlık ve mutluluk içerisinde bir hayat sürmenizi temenni ediyorum.” dedi. Daha sonra, Vali AKTAŞ tarafından tekerlekli akülü sandalye dağıtımı yapıldı, hayırlı uğurlu olsun temennisinde bulunuldu.
Kayıt: 24.2.2017
Güncelleme:27.2.2017
Paylaş


WS05