GEÇİCİ KORUMA KAPSAMINDAKİ SURİYELİLER İLE TOPLANTI YAPILDI

Nevşehir İl Göç İdaresi Müdürlüğü Geçici Koruma çalışma Gurubu Başkanlığı tarafından Suriyeli misafirlerimize yönelik bir toplantı gerçekleştirildi.

         Nevşehir İl Göç İdaresi Müdürlüğü Geçici Koruma Çalışma Gurubu Başkanlığı tarafından Suriyeli misafirlerimize yönelik bir toplantı gerçekleştirildi.Söz konusu toplantıya İl Müdürümüz Sayın Ömer TAŞÇI, Geçici Koruma Çalışma Gurubu Başkanımız Halil İbrahim Çayıroğlu, Yönetim Destek Hizmetleri Çalışma Gurubu Başkanımız Cihan KURNUÇ, Polis Memuru Ali DURANÖZ ve Tercümanlarımız katıldı.
         İl göç İdaresi Müdürümüz Ömer TAŞÇI, suriyeli misafirlerimizin sorunları ile ilgili soruları cevpoladı.Geçici Koruma Çalışma Gurubu Başkanımız Halil İbrahim Çayıroğlu Kızılay Kart, Öğrencilerin okula kayıtları,Halk Eğitim Merkezince düzenlenen Türkçe dil kursları,uyum kursları, hobi/meslek edindirme kursları, yasal çalışma usulleri ile ilgili bilgilendirmeler yaptı.Yönetim Destek Gurup Başkanımız Cihan Kurnuç ise ülkemizdeki hukuk sistemi hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Misafirler böyle bir toplantının hazırlanmasından memnuniyet duyduklarını belirterek toplantı soru cevap şeklinde sona erdi.
 
Kayıt: 10.10.2017
Güncelleme:23.10.2017
Paylaş


WS05