İÇİŞLERİ BAKANIMIZ SAYIN SÜLEYMAN SOYLU 81 İL MÜDÜRÜ İLE İSTİŞARE TOPLANTISI YAPTI

Ankara Vali Galip Demirel Vilayetler Evi’nde düzenlenen toplantıya İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun yanısıra İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Muhterem İnce, Göç İdaresi Genel Müdür Vekili Abdullah Ayaz, Genel Müdür Yardımcısı Salih BIÇAK, Daire Başkanları ve 81 İl Göç İdaresi Müdürü katıldı.

81 ilin Göç İdaresi müdürlerine seslenen Bakan Soylu “Türkiye’de 3 milyon 69 bin 963 Suriyeli, yaklaşık 207 bin Iraklı, yaklaşık 133 bin Afganlı ve diğer yabancılarla birlikte toplamda yaklaşık 4 milyon göçmen bulunmaktadır. Bunu gerek medeniyetimizin ve insanlığımızın bize vermiş olduğu anlayışla, gerek devlet olma aklıyla, gerekse de kamu düzeni ve kamu güvenliğinin korunması aklıyla bu teşkilatlarımızla topyekun yönetmeye çalışmaktayız” şeklinde konuştu.

 Türkiye’nin 20. yüzyılın etiketi haline gelmiş olan terör ve özellikle göç konularında dünya ortalaması üzerinde bir tecrübeye ve birikime sahip olduğunu söyleyen Bakan Soylu, “Biz dünyanın en zengin ülkesinin vatandaşları elbette değiliz ama biz bugün onlarca göçmenin sorumluluğunu alacak kadar yürekli, dünyanın gelişmiş ülkelerinin cebinde akrep varken, bu meseleye 25 milyar doların üzerinde para harcayacak kadar güçlü ve tek beklentisi insanlık olan, tek beklentisi Allah rızası olan, tek beklentisi medeniyetimizin bize bıraktığı emanete sahip çıkmak olan, coğrafyamızda yaşanan haksızlıklara ‘dur’ demek olacak kadar tok bir milletin evlatlarıyız” dedi.


 
Kayıt: 12.7.2017
Güncelleme:12.7.2017
Paylaş


WS05