İL GÖÇ İDARESİ MÜDÜRLÜĞÜMÜZ SURİYELİ AİLELERİ EVLERİNDE ZİYARET ETTİ.

İl Göç İdaresi Müdürümüz , Ömer TAŞÇI, Geçici Koruma Çalışma Grubu Başkanı, Halil İbrahim ÇAYIROĞLU ve Yönetim ve Destek Çalışma Grubu Başkanı, Cihan KURNUÇ ile birlikte Suriyeli aileleri evlerinde ziyaret etti.

             İl Göç İdaresi Müdürümüz , Ömer TAŞÇI, Geçici Koruma Çalışma Grubu Başkanı Halil İbrahim ÇAYIROĞLU ve Yönetim ve Destek Çalışma Grubu Başkanı Cihan KURNUÇ ile birlikte Suriyeli aileleri evlerinde ziyaret etti. 
           
              Nevşehir Merkezde yaşayan Suriyeli aileleri ziyaret eden İl Müdürlüğümüz heyeti  ziyaretler esnasında Suriye’ de yaralanan Ahmed isimli gence denk geldi ve ailesinden gelen davet üzerine evlerinde misafir olarak Ahmed’in tedavi durumuyla ilgili bilgiler aldı. Müdürlük olarak tedavi sürecini yakından takip edeceklerini ve olası karşılaştıkları  problemler de Müdürlüğümüzün bilgilendirilmesi halinde gerekli yardımın yapılacağı konusunda aile bilgilendirildi.
             
              İhtiyaç sahibi Suriyelilerin sorun ve sıkıntılarını  birinci ağızdan dinleyerek sorunların çözülmesi noktasında gerekli çalışmaları yapmak üzere bilgi notları alan Müdürlüğümüz heyeti ihtiyaç sahiplerine en kısa sürede çözüm konusunda geri dönüş yapılacağını bildirdi.
 Gerçekleşen ziyaretler esnasında Suriyeli aileler; “Türkiye Cumhuriyetinin kendilerine verdiği destekten memnuniyet duyduklarını ayrıca zaman zaman kendilerine gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerde yalnız olmadıklarını ve her zaman çalabilecek kapılarının olduğunu hissettiklerini ve mutluluklarını belirttiler.  Ziyaretler karşılıklı hayır dualar ile son buldu.
Kayıt: 5.12.2016
Güncelleme:6.12.2016
Paylaş


WS05