İLİMİZDEKİ ULUSLARARARASI KORUMA KAPSAMINDAKİ SIĞINMACILARIN SORUNLARI GÖRÜŞÜLDÜ

Nevşehir İl Göç İdaresi Müdürlüğü Yabancılar ve Uluslararası Koruma Çalışma Grup Başkanlığı tarafından sığınmacılara yönelik bir toplantı gerçekleştirildi.

       Nevşehir İl Göç İdaresi Müdürlüğü  Yabancılar ve Uluslararası Koruma Çalışma Grup Başkanlığı tarafından sığınmacılara yönelik bir toplantı gerçekleştirildi.
       Söz konusu toplantıya İl Göç idaresi Müdür Vekili Cihan KURNUÇ, Yabancılar ve Uluslararası Koruma Çalışma Grup Başkanı Emre DOĞU, İl Göç Uzman Yardımcısı Barış AKBALIK ve tercümanlar katıldı.
       İl Göç idaresi Müdür Vekili Cihan KURNUÇ; ülkemizdeki hukuk kuralları ve dikkat etmeleri gereken hususlar konusunda bir konuşma yaptı.Toplantının ilerleyen dakikalarında İl Göç Uzman Yardımcısı Barış AKBALIK; Nevşehir İlGöç İdaresinin görevleri,sığınmacıların çalışma ve eğitim sorunları, uyum iletişim konusunda müdürlüğümüzün faaliyetleri ile ilgili sunum gerçekleştirdi.Son olarak da Yabancılar ve Uluslararası Koruma Çalışma Grup Başkanı Emre DOĞU; Afganistan İran ve Irak'tan gelen misafirlerimizin sorunlarını dinledi ve sorularını cevpladı.
       Böyle bir toplantının yapılmasından ve kendilerine zaman ayrılmasından dolayı çok mutlu olduklarını ifade eden misafirlerimiz Müdürlüğümüzün çalışmalarına teşekkür ederek toplantı sona erdi.
Kayıt: 13.10.2017
Güncelleme:13.10.2017
Paylaş


WS05