NEVŞEHİR’DE 10.ULUSLARARASI ÖĞRENCİ BULUŞMASI YAPILDI

Nevşehir Uluslararası Gençlik Derneği (NUDER) tarafından Diriliş Meydanında “Uluslararası Öğrenci Buluşması” programı düzenlendi.

            Nevşehir Uluslararası Gençlik Derneği (NUDER) tarafından Diriliş Meydanında “Uluslararası Öğrenci Buluşması” programı düzenlendi.

            Nevşehir Uluslararası Gençlik Derneği (NUDER) tarafından Diriliş Meydanında düzenlenen "10'uncu Uluslararası Öğrenci Buluşması" programında, yabancı üniversite öğrencileri kültürlerini tanıtma imkanı buldu.12 farklı ülkeden 300 civarında öğrencilenin yer aldığı ve Diriliş Meydanı'nda gerçekleşen etkinliğe; Nevşehir  Valisi Sayın İlhami Aktaş, Nevşehir Milletvekili Sayın Mustafa Açıkgöz, İl Göç İdaresi Müdürümüz Sayın Ömer Taşçı, Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Seçen, Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, Nevşehir İl Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürü Okan Yılmaz, Birlik Vakfı Nevşehir Şube Başkanı Gürbüz Dinç ile çok sayıda vatandaş katıldı.
 
            Ülkeler arasında kardeşlik köprüleri kurulması amacıyla gerçekleştirilen etkinliğin bu yılki teması "Rengimiz Türkiye, Hazırız Geleceğe" olarak belirlendi.Dünyanın dört bir yanından öğrenim görmek için Türkiye'ye gelen öğrenciler, açtıkları stantlarda ülkelerine özgü ürün, motif ve oyunları sergiledi. Etkinlikte hem kendi kültürlerini tanıtma hem de başka kültürleri tanıma fırsatı buldular.
Kayıt: 8.5.2017
Güncelleme:8.5.2017
Paylaş


WS05