SIĞINMACI ÖĞRENCİLERE "MUYU" SETİ DAĞITIMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

MUYU eğitim setlerinin dağıtımı, İl Müdürlüğümüzün organizasyonu ile Sayın Valimiz İlhami AKTAŞ, İl Göç İdaresi Müdürümüz Sayın Ömer TAŞÇI ve İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Murat DEMİR eşliğinde Cumhuriyet İlkokulunda gerçekleştirilmiştir.

          Göç İdaresi Genel Müdürlüğünce göçmen çocuklar ile Türkiye'de yaşayan çocuklar arasında iletişimi kolaylaştırmak, göç konusuna farkındalık oluşturmak ve göçmen çocukların dil ve psiko-sosyal gelişimine katkı sağlamak üzere 6-11 yaş grubu çocukların kullanımına uygun olarak hazırlanan MUYU eğitim setlerinin dağıtımı, İl Müdürlüğümüzün organizasyonu ile Sayın Valimiz İlhami AKTAŞ, İl Göç İdaresi Müdürümüz Sayın Ömer TAŞÇI ve İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Murat DEMİR eşliğinde Cumhuriyet İlkokulunda gerçekleştirilmiştir.
 
          Setlerde yer alan hikaye kitapları Türkçe, Arapça ve İngilizce dillerinde hazırlanmış, ayrıca içerisinde boyama ve resim defterleri, boyama kalemleri ile birlikte kalemlikte yer almaktadır.

          Eğlenirken öğretmeyi hedefleyen bu setler(500 adet) İlimiz genelinde dağıtılmak üzere Müdürlüğümüze ulaştırılmıştır. Setlerin dağıtımına İlimiz merkezinde yer alan Cumhuriyet  İlkokulunda  başlanmış olup, İlçelerimizde de dağıtımlar devam edecektir.
Kayıt: 27.10.2016
Güncelleme:10.11.2016
Paylaş


WS05