ÜRGÜP’TE YAŞAYAN GÖÇMEN ÇOCUKLARA UYUM (MUYU) SETİ VERİLDİ

Ürgüp Türkan DİKER İlkokulunda Uyum (Muyu) setleri dağıtımı yapıldı.

           Göç İdaresi Genel Müdürlüğünce göçmen çocuklar ile Türkiye'de yaşayan çocuklar arasında iletişimi kolaylaştırmak, göç konusuna farkındalık oluşturmak ve göçmen çocukların dil öğrenimine ve psiko-sosyal gelişimine katkı sağlamak üzere 6-11 yaş grubu çocukların kullanımına uygun MUYU eğitim setleri dağıtımına devam edildi. Müdürlüğümüzün  düzenlediği organizasyona İl Göç İdaresi Müdürümüz Sayın Ömer TAŞÇI ve Ürgüp İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Savaş ÖZDEMİR eşliğinde MUYU setleri Türkan DİKER İlkokulu’nda yabancı uyruklu öğrencilere dağıtıldı.
 
           Setlerde yer alan hikaye kitapları Türkçe, Arapça ve İngilizce dillerinde hazırlanmış, ayrıca içersinde boyama ve resim defterleri, boyama kalamleri ile birlikte kalemlikte yer almaktadır.

           Çocuklara eğlenirken öğretmeyi hedefleyen bu setler ilimiz genelinde dağıtılmak üzere 500 adet müdürlüğümüze ulaştırılmıştı. İlk dağıtım İlimiz merkezinde yer alan Cumhuriyet İlkokulunda yapılmış olup, MUYU eğitim setleri ilçelerimizden ilk olarak Ürgüp Türkan DİKER İlkokulda  dağıtılmıştır.  
 
Kayıt: 21.11.2016
Güncelleme:21.11.2016
Paylaş


WS05